Öğretmen Komisyonu İftar Programı

21 Haziran 2017 18:29 UFUKDER | Reyhanlı Ufuk Eğitim Derneği 160

Derneğimiz Öğretmen Komisyonu, ilçedeki değişik okullarda görev yapan öğretmen ve idarecilere yönelik iftar programı düzenledi.

20 Haziran 2017 Salı günü Reyhanlı Cemil Meriç Kültür Evi bahçesinde gerçekleşen iftar programı samimi diyalog ve sohbetlere sahne oldu. Yaklaşık 60 kişinin katılım gösterdiği iftar programı, Öğretmen Komisyonu adına konuşan Ahmet Biçici’nin program akışı ve komisyon hakkında bilgi vermesiyle başladı.

Akşam namazının cemaatle kılınmasının ardından başlayan çay faslında bir konuşma yapan başkan Mustafa Şanverdi, konuşmasına, davete icabet eden bütün öğretmen ve idareci arkadaşlara teşekkür ederek başladı. Şanverdi, Ufuk Eğitim Derneği olarak adından da anlaşılacağı üzere eğitime ve eğitimcilere çok önem verdiklerini belirterek, İslami ve insani hassasiyet sahibi eğitimciler olarak hepimizin istikbalinin ümidi ve teminatı olan çocuklarımızın, yeni kuşakların yetiştirilmesi sorumluluğunu taşıdığımızı hatırlattı.

Mazlumlar, muhacirler ve medeniyetler yurdu Anadolu’nun bir ferdi olarak tarihî ve coğrafi mesuliyetimizin de olduğunu vurgulayan Şanverdi, ülkemizde hür ve adil bir hayat yaşamaya devam etmek istiyorsak, sömürgeci, emperyalist ve kapitalist devletlerin fizikî ve zihinsel işgaline maruz kalmak ve özellikle içimizden insanların ihanetiyle gerçekleşen 15 Temmuz gibi hain darbe girişimlerini bir daha asla yaşamak istemiyorsak çocuklarımıza ve hatta ülkemize -yani bize- sığınan ve güvenen mültecilerin çocuklarına, dinimize, değerlerimize, kültür ve medeniyetimize uygun bir talim ve terbiye vermemizin ne kadar önemli ve gerekli olduğuna işaret etti.

Teravih namazının cemaatle kılınmasından sonra nihayete eren öğretmen iftarı programı, katılımcıların organizasyonda emeği geçen meslektaşlarına teşekkür ve iyi dilekleriyle son buldu.

Yorum Ekle

İlk Yorumlayan Siz Olun!
  • Etiketler
UFUKDER | Reyhanlı Ufuk Eğitim Derneği

Rehyanlı Ufuk Eğitim Derneği'ne ait kurumsal bilgilerin, proje, çalışmalar ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

UFUKDER | Reyhanlı Ufuk Eğitim Derneği

Yeni Mahalle Mehmet Akif Ersoy Caddesi Kübra 6 Apt.B Blok No:5
31500 Reyhanlı / Hatay

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.