Gençlere Yönelik “Sosyal Medya Kullanımı” Konferansı Yapıldı

18 Aralık 2018 20:30 UFUKDER | Reyhanlı Ufuk Eğitim Derneği 189

REYHANLI UFUK EĞİTİM DERNEĞİ VE REYHANLI MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN ORTAKLAŞA TERTİP ETTİĞİ “DİGİTAL HAÇLI SEFERLERİ VE GENÇLERİN SOSYAL MEDYA KULLANIMI” BAŞLIKLI KONFERANS GENÇLERİN YOĞUN İLGİSİYLE GERÇEKLEŞTİ.

Konferansa Yıldız Teknik Üniversitesi öğretim üyesi Dr. Murat Dağıtmaç, Reyhanlı Milli Eğitim Şube Müdürü Abdulgani Şanverdi, Ufuk Eğitim Derneği Başkanı Mustafa Şanverdi, Okul Müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Konferansa Reyhanlı geneli tüm liselerden öğrenciler katılım sağladı. Konferans özellikle gençlere, anne babalara yönelik sunumlarla gerçekleşti.

Sosyal medyanın gençler tarafından nasıl kullanılması gerektiğine dair sunum yapan Dr. Murat Dağıtmaç gençlerin sosyal medyaya kendilerini kaptırmamalarını; etkilenen değil, etkileyen olmaları gerektiğini ifade etti.

Öğretmenlere ve velilere, sosyal medyanın günümüz için çok önemli olduğunu, yasaklamak yerine özendirmek gerektiğini ve daha doğru nasıl kullanılması yönünde bilgiler aktarıldı. Program sonunda soru-cevap faslı yapılarak sunumun sonuna gelinmiş oldu.

Reyhanlı Ufuk Eğitim Derneği ve Reyhanlı Milli Eğitim Müdürlüğü adına programa katılım sağlayan hocalara plaket ve çiçek takdim edildi. Gençler ile hatıra fotoğrafı çekilerek program sona erdi.

Yorum Ekle

İlk Yorumlayan Siz Olun!
UFUKDER | Reyhanlı Ufuk Eğitim Derneği

Rehyanlı Ufuk Eğitim Derneği'ne ait kurumsal bilgilerin, proje, çalışmalar ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

UFUKDER | Reyhanlı Ufuk Eğitim Derneği

Yeni Mahalle Mehmet Akif Ersoy Caddesi Kübra 6 Apt.B Blok No:5
31500 Reyhanlı / Hatay

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.