Ufuk Eğitim Derneğinden Hayır Kermesi

29 Nisan 2019 22:20 UFUKDER | Reyhanlı Ufuk Eğitim Derneği 162

Reyhanlı Ufuk Eğitim Derneği ve Reyhanlı İyilikder Temsilciliği Ramazan öncesi hem öğrenciler yararına hem de mağdur insanlar için Reyhanlı Belediye binası önünde 2 gün süreli kermes düzenledi.


Kermeste sağlanan gelirler ile öğrenciler için burs ve mağdur insanlar içinde destek verilmesi planlanıyor.

Ufuk Eğitim Derneği ve Reyhanlı İyilikder temsilciliği adına ortak açıklama yapan Ufuk Eğitim Derneği başkanı Mustafa Şanverdi şu açıklamalarda bulundu, “Reyhanlı Ufuk Eğitim Derneği 2006 yılından bu yana Reyhanlı da eğitim hizmetlerini sürdürüyor. Ufuk Eğitim Derneği bünyesinde eğitim gören çocuk sayısı yaklaşık olarak 200’ ü bulmaktadır. Bu çocuklar EKE dediğimiz Evde Karakter Eğitimi ile anaokulu seviyesindeki çocuklara Kuran ve ahlak eğitimi veriliyor. Sadece anaokulu seviyesindeki çocuklara değil lise, ortaokul, üniversite seviyesindeki her kademe kız ve erkek evladımıza “ Asrın İmarı Neslin Islahı “ şuuru ile eğitim vermekteyiz. Yaşadığımız zamanın çok tehlikeli olduğunu biliyoruz. Bu açıdan bizlere ne görev düşüyorsa çocuklarımız, kadınlarımız, esnafımız adına elimizden gelen tüm gayreti göstermeye çalışıyoruz. Ufuk Eğitim Derneği olarak komisyonlar halinde çalışıyoruz. Bugünkü kermesimizi de Akadder dediğimiz kadınlar komisyonumuz evlerinde hazırladıkları yemekleri burada sundular. Bunun dışında esnaf komisyonu, ortaöğretim komisyonu, gibi komisyonlarımız bulunmaktadır. Eğitimin yanında İyilikder ile birlikte yardım faaliyetlerini sürdürdüklerini söyledi ve İyilikder ile birlikte bu yıl okullarımızda 300 öğrencimize ve 1000 çocuğumuza kıyafet yardımında bulunduk.”

Bunun haricinde yine bu yıl 1000 gıda kolisi yardımında bulunduk diyen Şanverdi kermese ilgi gösteren tüm katılımcılara teşekkür etti.
 

Yorum Ekle

İlk Yorumlayan Siz Olun!
  • Etiketler
UFUKDER | Reyhanlı Ufuk Eğitim Derneği

Rehyanlı Ufuk Eğitim Derneği'ne ait kurumsal bilgilerin, proje, çalışmalar ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

UFUKDER | Reyhanlı Ufuk Eğitim Derneği

Yeni Mahalle Mehmet Akif Ersoy Caddesi Kübra 6 Apt.B Blok No:5
31500 Reyhanlı / Hatay

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.